logo
spandoek
nieuwsdetails
Created with Pixso. Thuis Created with Pixso. Nieuws Created with Pixso.

Voorbij Laadsnelheid: De Sleuteltechnologieën die Laadsystemen voor Elektrische Voertuigen van de Volgende Generatie Vormgeven

Voorbij Laadsnelheid: De Sleuteltechnologieën die Laadsystemen voor Elektrische Voertuigen van de Volgende Generatie Vormgeven

2026-08-31

Het laadvermogen is jarenlang de makkelijkste specificatie geweest om te vergelijken wanneer bedrijven een EV-laadmachine evalueren.en een systeem van 400 kW lijkt meer toekomstbestendig dan een systeem van 160 kWIn een echt oplaadproject wordt de bruikbare oplaadcapaciteit bepaald door de voertuigtoelatingsgrenzen, de staat van de batterij, de batterijtemperatuur, de capaciteit van de batterij en de capaciteit van de batterij.grenzen voor kabels en aansluitingen, beschikbaarheid van stroom op het terrein, stroomverdelingslogic, thermische omstandigheden, betrouwbaarheid van de communicatie en de energiebeheersstrategie van de exploitant.

De wereldmarkt beweegt zich precies in deze richting.De wereldwijde voorraad van openbare laadpunten bedroeg eind 2025 na bijna 1 miljoenIn een jaar tijd zijn er 0,8 miljoen nieuwe laadpunten toegevoegd. De openbare laadinfrastructuur is met meer dan 33% gegroeid, terwijl het geschatte gemiddelde nominale vermogen van openbare laadpunten ongeveer 50 kW bedroeg.Rond 4 uurDeze cijfers tonen aan dat de volgende fase van de infrastructuurontwikkeling niet alleen gaat om het installeren van meer apparatuur;Het gaat om het extraheren van meer betrouwbare service uit elke kilowatt van de geïnstalleerde capaciteit.

Voor commerciële exploitanten verandert dit de aankoopvraag.In plaats van alleen te vragen: “Hoe snel is de oplader?”, moeten planners zich steeds meer afvragen of het systeem de stroom intelligent kan verdelen.,communiceren met een back-end, veilige bedrijfstemperaturen handhaven, remote diagnostics ondersteunen, gegevens beschermen, integreren met het net en uitbreiden zonder volledig opnieuw te ontwerpen.

Door Energy benadert het vaste opladen via deze systeemniveau-logica.D-serie DC-snelopladen en U-serie ultra-hoge-vermogen opladen voor toepassingen met een hogere doorvoerHet doel is niet om de hoogste beschikbare beoordeling aan te bevelen aan elke locatie.elektrische capaciteit en operationele prioriteiten met de juiste laadarchitectuur.

Verken deDoor Energy EV-oplaadproductportfolioof een bezoek aan deDoor Energy websitevoor actuele productinformatie en projectonderzoeken.

laatste bedrijfsnieuws over Voorbij Laadsnelheid: De Sleuteltechnologieën die Laadsystemen voor Elektrische Voertuigen van de Volgende Generatie Vormgeven  0

I. Waarom laadsnelheid niet langer voldoende is om een volgende generatie EV-oplader te definiëren

Naamplaat vermogen en bruikbare vermogen zijn niet hetzelfde

Het nominale vermogen van een oplader is een plafond, niet een belofte dat het voertuig dat vermogen gedurende de hele oplaadsessie zal ontvangen.Wanneer de batterij op een lage lading staat en binnen een geschikt temperatuurbereikAls de batterij wordt gevuld, vermindert het batterijmanagementsysteem gewoonlijk de stroom om warmte, spanning en celstress te beheersen.Twee auto's die aan dezelfde gelijkstroom-eenheid zijn aangesloten, kunnen dus zeer verschillende gemiddelde laadpercentages hebben.

Als een voertuig voor een korte tijd 160 kW bereikt, maar het grootste deel van de sessie onder de 100 kW doorbrengt, kan de gemiddelde effectieve laadvermogen nuttiger zijn dan het piekvermogen bij de schatting van de doorvoer.een sitemodel dat van begin tot eind op 160 kW is gebaseerd, overschat het aantal voertuigen dat kan worden bediendEvenzo kan de installatie van 400 kW-apparatuur voor een wagenpark waarvan de voertuigen slechts 150-200 kW accepteren, de kosten voor de aansluiting op het elektriciteitsnet en de apparatuur verhogen zonder een evenredig exploitatievoordeel te creëren.

Het onderscheid wordt nog belangrijker op plaatsen met gemengde voertuigen: personenauto's, taxi's, bestelwagens, bussen en vrachtwagens kunnen verschillende batterijgroottes en verschillende spanningsarchitecturen hebben.Een laadplaats van de volgende generatie heeft daarom voldoende flexibiliteit nodig om een reeks laadcurven te bedienen in plaats van geoptimaliseerd te worden rond een enkel hoofdnummer.

Planning Metric Traditionele focus Focus op de volgende generatie Ondernemingsimpact
Maximaal vermogen Hoger kW is beter Kilowatt overeenstemmen met voertuigontvangst en verblijfstijd Vermijdt overmaat
Gemiddelde sessievermogen Vaak genegeerd Model van de werkelijke laadcurve Verbetert de doorvoervoorspellingen
Efficiëntie Secundaire specificatie Energieomzetting en standbyverliezen meten Invloed op exploitatiekosten en warmte
Gelijktijdig opladen Tellen connectoren Definieer de totale macht van het kabinet en de regels voor het delen ervan Vermijdt onrealistische capaciteitsveronderstellingen
Software Basisconnectiviteit Afstandsbediening, slim opladen en diagnostiek Verbetert de uptime
Uitbreiding Voeg later meer eenheden toe Plan vanaf dag één de elektrische en digitale schaalbaarheid Vermindert de kosten van toekomstige retrofit


De wereldmarkt verschuift al naar snellere en efficiëntere infrastructuur

Het IEA classificeert openbare oplaadpunten met een vermogen van 22 kW of minder als traag, boven 22 kW en tot 150 kW als snel en boven 150 kW als ultrasnel.Maar snellere infrastructuur elimineert niet de noodzaak van lager vermogen. Parkeergarages voor langdurige verblijven kunnen nog steeds efficiënt worden bediend door AC-eenheden, terwijl bestemmingslocaties kunnen profiteren van DC met een matige stroom.niet alleen krachtiger.

Wereldwijde indicator voor openbare heffingen 2025 Waarde Waarom het belangrijk is
Openbare laadpunten Meer dan 7 miljoen Het oplaadnetwerk is op grote schaal ingezet
Nieuwe punten toegevoegd in 2025 Bijna 1,8 miljoen De uitbreiding van de infrastructuur blijft snel
Jaarlijkse voorraadgroei Meer dan 33% De exploitanten moeten plannen maken voor dichtere netwerken
Gemiddelde kwaliteitsbeoordeling van openbare laadmachines Ongeveer 50 kW Het stroomniveau stijgt in het netwerk.
Openbare capaciteit per elektrisch LDV Ongeveer 4,5 kW/voertuig Capaciteit en benutting samen


Bron van gegevens van de sector:IEA Global EV Outlook 2026: laden van elektrische voertuigen.

Door Energy gebruikt een gelaagde vaste oplaadportefeuille

De meest praktische manier om verder te gaan dan de "hoogste kW wint" mentaliteit is om verschillende laadtaken toe te wijzen aan verschillende energielagen.AC-laders van de W-serie met een capaciteit van 7/11/22 kW voor lang parkerenDe C-serie gelijkstroomladers hebben een capaciteit van 20/30/40 kW voor bestemming en gebruik met een matige omzet.terwijl de U-serie zich uitstrekt tot 180/240/320/400 kW voor sites met een hogere doorvoer waarbij de voertuigen en de elektrische infrastructuur een zinvol gebruik kunnen maken van ultra hoog vermogen.

Door Energy Series Vermogensbereik Type Typisch verblijf / rol Typische toepassingen
W-serie 7 / 11 / 22 kW Airconditioning Lang verblijf; brede havendekking Hotels, kantoren, parkeergarages voor woningen en voor lang verblijf
C-serie 20 / 30 / 40 kW D.C. Gematigd verblijf; evenwichtige vraag naar het net Retail, restaurants, resorts, bedrijvenparken
D-serie 60 / 80 / 120 / 160 kW D.C. Een snellere omzet Publieke lading, wagenparken, ziekenhuizen, servicegebieden
U-serie 180 / 240 / 320 / 400 kW D.C. High-throughput laden Logistiek, bussen, vrachtwagens, drukke laadpunten


Door energie verbindingen:AC EV Charger bereik|Bereik van DC EV-laders|Gids voor het plannen van de infrastructuur van EV-laders.

II. Krachtelelektronica, spanningsarchitectuur en thermisch beheer herdefiniëren prestaties

Een hoger vermogen hangt af van de kwaliteit van het omvormingssysteem

Een gelijkstroomoplader is een systeem voor energieomzetting.zet het om naar een geregelde gelijkstroomuitgang en past de spanning en stroom voortdurend aan volgens de eisen van het voertuig en de veiligheidsgrenswaarden van de opladerDe efficiëntie, het schakelgedrag, de nauwkeurigheid van de besturing en het thermische ontwerp van die omzetketen hebben invloed op hoeveel netenergie de batterij bereikt en hoeveel wordt omgezet in warmte.

Als twee opladers hetzelfde vermogen leveren, maar één meer omzetverlies veroorzaakt, dan is het mogelijk dat de oplaadcapaciteit van de twee opladers groter wordt.het minder efficiënte systeem produceert meer warmte en kan gedurende duizenden bedrijfsuren een hogere koelbehoefte opleggenVoor commerciële locaties met een hoog gebruik kunnen kleine efficiëntieverschillen zich ophopen tot aanzienlijke energie- en onderhoudskosten.

Uit de basisrelatie P = V × I kan een hogere spanning hetzelfde vermogen leveren bij een lagere stroom.een theoretisch vermogen van 160 kW vereist ongeveer 400 A bij 400 V, maar slechts 200 A bij 800 VDe werkelijke systemen zijn complexer en de werkelijke stroom wordt beheerst door de grenzen van het voertuig, de kabel, de aansluiting en de oplader.Maar het principe verklaart waarom hogespanningsvoertuigplatforms belangrijk zijn voor de toekomst van snel opladen.

Doelkracht Illustratieve spanning Theoretische stroom (P/V) De betekenis van ontwerp
120 kW 400 V 300 A Een hogere stroom verhoogt de geleider en de warmtebelasting
120 kW 800 V 150 A Dezelfde kracht bij de helft van de theoretische stroom
160 kW 400 V 400 A Vereist een aanzienlijke huidige capaciteit
160 kW 800 V 200 A Lagere stroom voor hetzelfde vermogen
240 kW 800 V 300 A Hoger vermogen blijft beheersbaar bij hogere spanning
400 kW 1,000 V 400 A Ultrahoge vermogen vereist een gecoördineerd ontwerp van voertuig, kabel en koeling


Het thermisch beheer bepaalt of een hoog vermogen kan worden gehandhaafd

De warmte heeft invloed op stroommodules, kabels, connectoren, displays, contactoren en onderdelen van de behuizing.Een oplader die een hoog piek bereikt, maar vaak afneemt omdat de interne temperaturen stijgen, kan gedurende een dag minder bruikbare energie leveren dan een systeem met de juiste grootte met betere thermische margesIn warme klimaten kan direct zonlicht, beperkte ventilatie, stofophoping en herhaalde hoge stroom de thermische belasting verder verhogen.Condensatiebeheersing en kabelbeheer worden verschillende ontwerpproblemen.

Een eenvoudige verliesberekening illustreert de schaal. Als een 160 kW-omvormingssysteem met een rendement van 95% werkte, zou het theoretische omvormingsverlies bij vol vermogen ongeveer 8 kW bedragen.Het theoretische verlies is ongeveer 4.Dit voorbeeld is geen producttestwaarde; het toont alleen aan waarom conversie-efficiëntie en koelontwerp bij commerciële aanbestedingen aandacht verdienen.Minder afvalwarmte kan de belasting van ventilatoren of vloeistofkoelsystemen verminderen en een stabielere werking mogelijk maken.

De energie-specificaties van de deur moeten worden gelezen als onderdeel van een volledige operationele omhulsel.

Voor het vaste gelijkstroombereik van Door Energy is de C-serie geplaatst op 20/30/40 kW met een aangegeven gelijkstroomuitgangsbereik van ongeveer 200-750 V,terwijl de D-serie zich uitstrekt tot 60/80/120/160 kW met een vermogen van ongeveer 200-1,000 V. De deurenergie-documentatie voor de C-serie vermeldt een werktemperatuurbereik van -30 °C tot +50 °C, IP54 en IK08-bescherming,terwijl de D-serieconfiguraties zijn ontworpen voor commercieel opladen binnen of buiten en hogere bedrijfsvermogen vereisenDe definitieve specificaties kunnen per model, aansluiting, certificeringspakket en project verschillen, dus kopers moeten het goedgekeurde technische formulier bevestigen voor de exacte opstelling die wordt besteld.

Zie deDoor Energy C Series 20/30/40 kW gelijkstroomopladerenDoor Energy D Series 60/80/120/160 kW gelijkstroomopladervoor informatie op productniveau.

III. Intelligente energie-uitwisseling en belastingbeheer Veranderen van laadapparatuur in een energiesysteem

Het toevoegen van elke naamplaat rating is vaak de verkeerde manier om de grootte van een site

Een laadstation met vier 160 kW-eenheden heeft een rekensom van 640 kW.Een conventioneel ontwerp zou dus kunnen veronderstellen dat het laadsysteem altijd een reserve van 640 kW moet hebben voordat de bestaande bouwbelasting van de bouwplaats in aanmerking wordt genomen.De batterijen van de vier voertuigen kunnen echter niet tegelijkertijd 160 kW opladen.en sommige kunnen veel langer geparkeerd blijven dan anderen.

Dynamisch belastingbeheer lost deze mismatch op tussen de geïnstalleerde laadcapaciteit en de realtime vraag.het besturingssysteem kan beschikbaar terrein vermogen toewijzen aan het huidige gebouwverbruikHet resultaat is niet “vrij vermogen”; de totale limiet van de locatie bestaat nog steeds.

Een depot met een laadvermogen van 300 kW zou bijvoorbeeld prioriteit kunnen geven aan een bestelwagen die binnen 30 minuten moet vertrekken.het vermogen verminderen tot een voertuig dat al meer dan 80% opgeladen is en het opladen overnachten wanneer de rest van de lading van de installatie daaltDit soort planning kan het aantal voertuigen dat wordt bediend verbeteren zonder elke kabel, schakelbord en transformator automatisch te upgraden tot de som van alle theoretische pieken.

Verbonden voertuigen Eenvoudige gelijksplitsing van 300 kW Voorbeeld van slimme toewijzing Mogelijke oorzaak
1 Tot 300 kW* Volgens voertuig/omruilmachine limiet Geen concurrentie voor de capaciteit van het terrein
2 150 + 150 kW 180 + 120 kW Andere SOC of vertrekprioriteit
3 100 + 100 + 100 kW 140 + 100 + 60 kW Eén voertuig moet sneller draaien.
4 75 kW per stuk 120 + 80 + 60 + 40 kW Verschillende laadcurven en verblijfstijden


*Alleen voor illustratieve doeleinden: de werkelijke output blijft beperkt door de beperkingen van de oplader, aansluiting, kabel, voertuig en locatie.

Verdeling van de energie moet worden gespecificeerd, niet aangenomen

Dual-connector apparatuur kan het gebruik van de bak verbeteren, maar kopers moeten onderscheid maken tussen het aantal connectoren en de gelijktijdige volledige vermogen.Een dubbele 160 kW-kabel geeft niet automatisch 160 kW aan elk voertuig tegelijkertijdIn een architectuur met gedeeld vermogen wordt het totale nominale vermogen van de oplader verdeeld naargelang de besturingslogic, de voertuigverzoeken en de limieten van de locatie.In de aanbestedingsdocumenten moet derhalve de totale macht van het kabinet worden vermeld., maximaal vermogen per aansluiting, minimaal verwachte vermogen tijdens gelijktijdige sessies en de prioriteitsregels die worden gebruikt wanneer beide aansluitingen actief zijn.

Door Energy's D-serie kan worden geconfigureerd voor dual-cable power sharing en dynamische load balancing in commerciële projecten.vlootdepoten en openbare plaatsen waar twee bezette ruimten meer inkomsten of operationele waarde kunnen opleveren dan één voertuig dat de volledige uitstoot van de kast ontvangtDe juiste configuratie is afhankelijk van het patroon van aankomst in plaats van een enkel doelwit met een piekvermogen.

Slim opladen kan ook de bestaande gebouwcapaciteit beschermen

Hetzelfde geldt wanneer de opladers een verbinding delen met kantoren, winkelfaciliteiten, hotels, magazijnen of ziekenhuizen.het oplaadsysteem kan het vermogen verminderenWanneer andere belastingen dalen, kan het beschikbare laadvermogen opnieuw toenemen.Hoewel het definitieve ontwerp altijd moet worden goedgekeurd door gekwalificeerde lokale ingenieurs en de desbetreffende nutsbedrijf of netbeheerder.

Gerelateerde deurenergie-meting:Hoe bouw je een schaalbaar EV-oplaadnetwerk voor commerciële projecten.

IV. OCPP, ISO 15118, Cybersecurity en remote operations worden kerninfrastructuur

Een moderne oplader is ook een netwerkveldapparaat

De commerciële heffing is steeds meer afhankelijk van software: authenticatie, tariefbeheer, transactieregisters, start en stop op afstand, alarmen, firmware-updates, beschikbaarheid,Smart-charging-commando's en onderhoudsgegevens vereisen allemaal communicatie tussen de laadhardware en een laadstationbeheersysteemDit betekent dat de communicatiearchitectuur niet langer een secundaire IT-functie is; zij maakt deel uit van het operationele ontwerp van het laadnetwerk.

OCPP blijft een van de centrale protocollen voor communicatie tussen laadstations en backendsystemen.0.1 voegt een rijker apparaatmodel, verbeterde transactiehandeling, sterkere beveiligingsfuncties, verbeterde slim opladen en ondersteuning voor ISO 15118 toe. OCPP 2.1, uitgebracht in 2025, breidt het kader verder uit met ISO 15118-20-ondersteuning, tweerichtingsoplaadfuncties,Distribueerde energiebroncontrole en aanvullende machtigings- en transactiemogelijkheden.

Voor kopers is de praktische les het vermijden van een vage specificatie, zoals “steunt OCPP.” Het project moet de vereiste versie, backendplatform, authenticatie methode, beveiligingsprofiel identificeren,de functies voor afstandsbeheer en of interoperabiliteitsonderzoek vereist is.0.1 niet direct achterwaarts compatibel zijn op applicatieniveau, zodat de protocolplanning zowel de initiële integratie als de toekomstige platformmigratie kan beïnvloeden.

Digitale technologie Wat het doet Wat een koper moet controleren
OCPP Sluit oplader aan op CSMS/backend Versie, back-end compatibiliteit, vereiste functies
ISO 15118 Communicatiekader van voertuig tot laadmachine Voertuigondersteuning, certificaat en Plug & Charge vereisten
Plug & Charge Automatiseert authenticatie indien ondersteund PKI/certificaatecosysteem en backendondersteuning
Diagnostiek op afstand Biedt alarmen en bedrijfsgegevens Foutcodes, logs, remote reset en service workflow
OTA / firmwarebeheer Software op afstand updaten Beveiligingsproces, terugwerkingsbeleid, updates
RFID / app / POS Toegang tot gebruikers en betalingsstromen mogelijk maken Lokale betalingsregels, roaming en projectvereisten
Ethernet / Wi-Fi / mobiele Biedt netwerkverbinding Primaire verbinding, terugvalpad en signaalkwaliteit


Protocolbron: Open Charge Alliance ¢ OCPP-overzicht.0.1 is gestandaardiseerd in IEC 63584 en OCPP 2.1 Edition 1 is gepubliceerd als IEC 63584-210:2025.

Cybersecurity wordt steeds belangrijker naarmate de oplaadmachine steeds meer met elkaar verbonden wordt

Elke extra interface creëert operationele waarde, maar het creëert ook een veiligheidsverantwoordelijkheid.betalingssystemen en energiebeheersplatformsKopers moeten daarom de gecodeerde communicatie, certificatenbeheer, rolgebaseerde toegang, veilige firmware-updates, event logging en kwetsbaarheidsbeheersingsprocessen evalueren.Ook fysieke servicepoorten en lokale onderhoudsinterfaces moeten worden gecontroleerd, omdat cyberbeveiliging niet beperkt is tot de cloudverbinding.

Het belangrijkste punt is niet dat elke site de meest complexe beschikbare beveiligingsarchitectuur nodig heeft.Een kleine AC-installatie op de werkplek heeft een ander risicoprofiel dan een nationaal openbaar snelladenetwerk met betaalterminals en duizenden dagelijkse gebruikersToch hebben beide een gedefinieerd eigendomsmodel nodig voor geloofsbrieven, software-updates en incidentrespons.

Door Energy moet worden gespecificeerd als onderdeel van het backend-ecosysteem

Door Energy vaste opladers kunnen projectconfiguraties ondersteunen die OCPP, RFID, app-gebaseerde toegang en communicatieopties zoals Ethernet, Wi-Fi en cellulaire connectiviteit omvatten,afhankelijk van de serie en de definitieve specificatieVoor B2B-klanten kunnen de commerciële projecten van de D-serie ook POS- en loadmanagementfuncties bevatten indien nodig.De belangrijkste stap is het documenteren van de back-end en betaling omgeving voor de productie zodat de oplader is geconfigureerd voor het operatiemodel in plaats van te worden behandeld als een geïsoleerde kast.

V. Van hedendaagse mainstreamfuncties naar V2G: een praktisch kader voor kopers

Bewezen vereisten scheiden van opkomende technologie

Een van de makkelijkste manieren om een laadproject te ingewikkeld te maken is om elke nieuwe technologie als even volwassen en even noodzakelijk te behandelen.Commerciële kopers kunnen betere beslissingen nemen door de capaciteiten die al algemeen voorkomen te scheiden van die welke snel groeien en die welke nog steeds meer afhankelijk zijn van voertuigondersteuning, regelgeving en lokale marktontwerp.

Technologielaag Voorbeelden Huidige aanbesteding
Mainstream vandaag OCPP-connectiviteit, RFID/app-toegang, afstandsbewaking, dynamisch belastingbeheer Voor de meeste commerciële netwerken moet nu worden geëvalueerd
Snelle uitbreiding ISO 15118, Plug & Charge, geavanceerdere energieverdeling, geïntegreerde betalingsmogelijkheden Sterke toekomstgereedheid waar ecosysteemondersteuning bestaat
Opkomende / project-afhankelijk V2G/V2X, DER-controle, geavanceerde netdiensten, op AI gebaseerde energie-optimalisatie Plan architectuur voor compatibiliteit; implementeren wanneer voertuig, nut en business case overeenkomen


V2G verandert de laadmachine van een eenrichtingsbelasting in een potentiële netbron

Het traditionele opladen volgt een eenrichtingsverkeer: van het net naar de oplader naar het voertuig.een compatibele EV-batterij een gebouw kan ondersteunenOCPP 2.1 voegt functionele ondersteuning toe voor tweerichtingsopladen en gedistribueerde beheersing van energiebronnen.terwijl ISO 15118-20 communicatiemechanismen voor tweerichtingsverstrekking biedt.

De commerciële implementatie is afhankelijk van compatibele voertuigen, bidirectionele laadhardware, lokale netregels,vereisten voor onderlinge verbinding, meting, tarieven, garanties en de economie van batterijen voor fietsvoertuigen.een door software beheerde laadarchitectuur die kan evolueren naarmate deze omstandigheden rijpen.

Technologieprioriteiten veranderen per toepassing

Toepassing Typische krachtrichting Hoogste technologische prioriteiten Energierichting van de deur
Hotel / resort 7-22 kW wisselstroom of matige gelijkstroom Beheersing van de lading, toegangscontrole, stille betrouwbare werking W-serie; C-serie waar snellere bestemmingsaansluiting nodig is
Kantoor / werkplek 7-22 kW wisselstroom Programmering, gebruikersbeheer, havendekking, backendrapportering W-serie
Retail / restaurant 20-40 kW gelijkstroom of gemengd wisselstroom/ gelijkstroom Omzet, OCPP, toegang tot de klant, dynamische belastingregeling C-serie + W-serie mix
Stedelijke openbare heffingen 60-160 kW gelijkstroom Openingstijd, betaling, energieverdeling, diagnostiek op afstand D-serie
Vlootdepot met een vermogen van 60-160 kW of meer Schema's voor vertrek, slim opladen, belastingbeheer D-serie; U-serie voor een hogere energiebehoefte
Logistiek / bus / vrachtwagen-hub 180-400 kW indien gerechtvaardigd Hoogspanningscompatibiliteit, thermische prestaties, schaalbaarheid U-serie
Highway / high-throughput-hub 150 kW+ meestal vereist Beschikbaarheid, betaling, capaciteit voor grote vermogens, toekomstige uitbreiding D- en U-serie afhankelijk van de doorvoer


Europese snelwegprojecten tonen aan waarom het plannen op het terrein van belang is.Het TEN-V-kernnetwerk moet een totale vermogen van ten minste 400 kW met ten minste één laadpunt van 150 kW hebben tegen eind 2025., die tegen eind 2027 met ten minste twee 150 kW-punten zal stijgen tot ten minste 600 kW, met een maximale afstand van 60 km in elke richting.versterking van het idee dat de toekomst draait om gecoördineerde capaciteit van de site in plaats van een enkele overgrote eenheid.

Reglementaire referentie:EUR-Lex Summary van de verordening inzake de infrastructuur voor alternatieve brandstoffen.

Een koperschecklijst voor nieuwe generatie laadprojecten

Vraag nr. Wat te controleren Waarom het belangrijk is
Welke voertuigen zullen het terrein gebruiken? Batterijgrootte, AC/DC-aanvaarding, spanning, aansluiting Definieert nuttig laadvermogen
Hoe lang blijven de voertuigen? Gemiddelde en 90e percentiel verblijfstijd Bepaalt of AC, matige DC of snelle DC gerechtvaardigd is
Hoeveel energie is er elke dag nodig? kWh per voertuig, sessies per dag, dienstcyclus voor het wagenpark Grootte totale capaciteit van het terrein
Wat is de elektrische limiet? Transformator, schakelbord, gebouwbelasting, capaciteit Controle van de uitbreidingskosten
Zullen voertuigen tegelijkertijd opladen? Aankomstprofiel en gelijktijdigheid Bepalen van de vereisten voor het delen van de stroom
Welke backend zal de site bedienen? OCPP-versie, CSMS, betaling, roaming Integratieproblemen voorkomen
Met welke omgeving zal de hardware worden geconfronteerd? Temperatuur, regen, stof, zout, inslagrisico Beïnvloedt het ontwerp van de behuizing en het onderhoud
Hoe zullen fouten worden behandeld? Telediagnostiek, reserveonderdelen, serviceproces Beïnvloedt uptime en inkomsten
Welke veranderingen zijn over 3-5 jaar te verwachten? Fleetgroei, nieuwe voertuigtypen, meer ruimtes Gids voor schaalbaar elektrisch en softwareontwerp


Veel voorkomende fouten bij het beoordelen van een EV-oplader van de volgende generatie

Een veel voorkomende fout Waarom het een risico oplevert Betere aanpak
Alleen voor maximale kW kiezen Voertuig kan de stroom niet gebruiken; de kosten van het net stijgen Modeloplaadcurven, verblijfstijd en gebruik
Ervan uitgaande dat elke connector heeft volle cabinet kracht Overschat de capaciteit van de gelijktijdige dienstverlening Definieer expliciet machtsdeling
Het negeren van de transformator en de bouwbelasting Creëert duur herontwerp laat in het project Voorafgaand aan de definitieve selectie van de apparatuur een studie van de belading van het terrein uitvoeren
Schrijven alleen OCPP ondersteund Versie- of backend-ongeschiktheid kan later verschijnen Specificeer OCPP-versie en vereiste functies
Het negeren van thermische en omgevingsomstandigheden Kan leiden tot afschrijvings- en onderhoudsproblemen Afstemmen van koeling en behuizing op het lokale klimaat
Ontwerpen voor vandaag alleen Uitbreiding kan nieuwe civiele en elektrische werken vereisen Reservecapaciteit, kanalen, schaalbaarheid van netwerk en software
Ik koop een krachtklasse voor elke baai. Creëert ondergebruik of wachtrijen Gebruik een architectuur met gemengd vermogen waar de vraag divers is


Door Energy beveelt aan om deze controles te combineren in plaats van te beginnen met een productnummer.een detailhandelsbestemming kan gebruikmaken van C-serie DCEen openbare of vlootlocatie kan een D-serie vereisen, terwijl een echte logistieke of zware voertuigoperatie met een hoge doorvoercapaciteit een U-seriecapaciteit kan rechtvaardigen.Het sterkste project is het project waarin de vraag naar voertuigen, verblijfstijd, netcapaciteit, laadvermogen, softwarebeheer en toekomstige uitbreiding zijn ontworpen als één systeem.

Voor aanvullende aanwijzingen voor de selectie, zie Door Energy'sHandleiding voor het kopen van EV-opladers: AC, DC of ultra-snelle opladen?enWat maakt een EV-oplader betrouwbaar voor lange termijn commerciële exploitatie?.

VI. Vaak gestelde vragen: Volgende generatie EV-oplaadtechnologie en commerciële selectie

V1: Wat maakt een EV Charger “volgende generatie”?

A1: Een laadsysteem van de volgende generatie wordt niet alleen bepaald door een hoog uitgangsvermogen, het combineert efficiënte energie-elektronica, een passend spanningsbereik, thermisch beheer, intelligente vermogenstoewijzing,backendcommunicatie, remote diagnostics, cybersecurity en een schaalbare sitearchitectuur.Door Energy evalueert deze vereisten op basis van de doeltoepassing in plaats van elke functie als verplicht voor elke klant te behandelen.

V2: Is een elektrische laadmachine met een hoger vermogen altijd de betere keuze?

A2: Nee. Het voertuig, de staat van de batterij, de batterijtemperatuur, het spanningsplatform, de aansluiting, de kabel en de stroomtoewijzing van de locatie beperken allemaal de werkelijke laadsnelheid.Het installeren van een 240 kW-oplader zorgt er niet voor dat het op 240 kW wordt opgeladen.Lange verblijfsplaatsen kunnen meer waarde krijgen van een groter aantal poorten met een lager vermogen, terwijl sites met een hoge omzet sneller DC-laden kunnen rechtvaardigen.

V3: Wat is dynamisch laadbeheer bij het opladen van EV's?

A3: Dynamisch laadbeheer zorgt ervoor dat het laadvermogen wordt aangepast aan de beschikbare elektriciteitscapaciteit van het terrein.wanneer andere ladingen vallenOp locaties met meerdere voertuigen kan hetzelfde systeem prioriteit geven aan voertuigen op basis van SOC, vertrektijd of bedrijfsbeleid.Dit kan het gebruik van de bestaande elektrische aansluiting verbeteren en onnodige overdimensionaliteit verminderen.

V4: Is OCPP noodzakelijk voor commercieel EV-laden?

A4: OCPP is zeer waardevol voor veel commerciële netwerken, omdat het de communicatie tussen laadmachines en een laadstationbeheersysteem mogelijk maakt.transactiemanagementDe aankoopers moeten echter de vereiste OCPP-versie en backend specificeren.Door Energy vaste opladers kunnen worden geconfigureerd met OCPP ondersteuning volgens de serie en project vereiste.

V5: Wat is het verschil tussen Door Energy C Series en D Series?

A5: Door Energy C-serie omvat 20 kW, 30 kW en 40 kW vaste DC-laden voor bestemmingen en toepassingen met een matige omzet, zoals retail, restaurants, resorts en bedrijfsparken.D-serie 60 kW, 80 kW, 120 kW en 160 kW vaste gelijkstroom snelladen voor openbare stations, wagenparken, ziekenhuizen, drukke commerciële parkeergarages en servicegebieden.20-40 kW behoort tot de serie C., terwijl de D-serie met 60 kW begint.

Vraag 6: Levert een oplader met twee aansluitingen volledig nominale vermogen aan beide voertuigen?

A6: Niet noodzakelijkerwijs. In een power-sharing-architectuur heeft de kast een totale nominale uitgang die verdeeld is tussen actieve connectoren volgens de besturingslogic,voertuigverzoeken en terreinlimietBijvoorbeeld mag niet worden aangenomen dat een 160 kW-eenheid met twee aansluitingen 160 kW tegelijkertijd aan elke auto levert, tenzij in de systeemspecificatie expliciet een afzonderlijke vermogenskapaciteit wordt vermeld.Kopers moeten het totale kabinet vermogen en gelijktijdige-uitgang regels te bevestigen.

V7: Moet een commerciële site zich nu voorbereiden op V2G?

A7: Het is verstandig om de architectuur voor te bereiden, maar onmiddellijke inzet van V2G is niet noodzakelijk voor elk project.ISO 15118-20 of andere relevante communicatiemiddelen, lokale interconnectieregels, meting, tarieven en een levensvatbare business case.slim beheer van de lading en een upgradevriendelijke backend-architectuur.

V8: Welke Door Energy-oplader is geschikt voor hotels, openbare stations en wagenparken?

A8: Hotels en parkeergarages voor lang verblijf passen meestal in het W-serie 7/11/22 kW AC-bereik.Openbare snelladen en veel vlootlocaties passen in het bereik van de D-serie 60/80/120/160 kW, terwijl de U-serie 180/240/320/400 kW is bedoeld voor toepassingen met een hogere doorvoer, zoals logistiek, bussen en vrachtwagens, wanneer de voertuigcapaciteit en het vermogen van de site ultra-hoog opladen ondersteunen.

Conclusie: de toekomstige EV-laadmachine is een energie-, gegevens- en bedrijfsplatform

De snelheid van het opladen blijft een belangrijk aankoopcriterium, maar is niet langer voldoende om de kwaliteit van een commercieel oplaadsysteem te beoordelen.de sterkste projecten zijn diegenen die de beschikbare elektrische capaciteit omzetten in betrouwbare voertuigdiensten met de minste onnodige infrastructuur, stilstandstijden en operationele wrijving.

Een efficiënte vermogenselektronica vermindert de conversieverliezen. Hogerspanningsarchitecturen kunnen meer vermogen ondersteunen zonder alleen op extreme stroom te vertrouwen.Thermisch beheer helpt de hardware om de output te handhaven. Dynamisch belastingbeheer en stroomdeling maken het mogelijk dat een site de beperkte netcapaciteit intelligenter kan gebruiken.op afstand te diagnosticeren en softwarebeheer te ondersteunen voor langdurige werkingIn de toekomst kunnen V2G- en DER-controles compatibele laadnetwerken omzetten in actieve energiebronnen in plaats van eenvoudige elektrische belastingen.

Voor bedrijven is de meest bruikbare selectieformule daarom: Vervoervraag + verblijfstijd + Netcapaciteit + laadvermogen + Softwarebeheer + Toekomstige uitbreiding.Als een van deze variabelen wordt genegeerd, kan het project te groot zijn, te weinig vermogen hebben, moeilijk te bedienen zijn of duur te uitbreiden.

Door Energy's vaste productarchitectuur is ontworpen rond deze gelaagde aanpak.C-serie 20/30/40 kW gelijkstroomladers bieden een middelste laag voor commerciële bestemmingsladenDe D-serie 60/80/120/160 kW gelijkstroom snelladers zijn geschikt voor toepassingen met een hogere omzet voor het publiek en voor wagenparken.vrachtwagens en laadpunten met een hoog doorlaatvermogen waar ultrahoog vermogen operationele redenen heeft.

Door Energy combineert ook productontwikkeling, productie en testmogelijkheden om internationale B2B-projecten te ondersteunen.De informatie van de beursgenoteerde vennootschap beschrijft een ISO 9001-gecertificeerde productiebasis van meer dan 30Voor overzeese kopers is het mogelijk om een nieuwe fabriek te bouwen in Dongguan.Dit is belangrijk omdat een volgende generatie oplaadproject meer omvat dan het selecteren van hardware: verbindingsnormen, communicatie, certificering, milieucondities, betalingsvereisten en netbeperkingen kunnen van land tot land sterk verschillen.

Uiteindelijk is de beste volgende generatie EV-laadmachine niet degene met het grootste aantal op zijn specificatieblad. Het is degene die de juiste hoeveelheid energie levert aan de juiste voertuigen,op het juiste moment, terwijl het gedurende de gehele levensduur van het project beheersbaar, veilig en schaalbaar blijft.

Meer informatie overEnergie van de deur, blader.vaste AC- en DC-oplaadproducten, of dehandleiding voor de selectie van commerciële EV-laadpuntenvoor scenario-gebaseerde productplanning.